تاریخ 1395/08/26     تعداد دفعات مشاهده 1817 بار     ساعت 11:44:09     گروه خبری خبر مرکز علمی _ کاربردی صنایع دخانی

نشست هم اندیشی روسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان تهران با حضور دکتر امید سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد.
تصویر
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

دکتر امید، سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی در نشست هم اندیشی با رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان تهران در تاریخ 95/8/24، با اشاره به پذیرش حدود ۴۰ هزار دانشجو در مدت تکمیل ظرفیت دانشگاه، اظهار کرد: خوشبختانه در مدت تکمیل ظرفیت دانشگاه جامع، به واسطه کارهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی هایی که انجام شد، ۴۰ درصد آمار پذیرش دانشجو افزایش یافت و حدود ۴۰ هزار داوطلب جهت تحصیل در این دانشگاه اعلام آمادگی کردند.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه «این دانشگاه ویژگی‌هایی دارد که منحصر بفرد است و هیچ کدام از زیر نظام‌های آموزش عالی کشور از این ویژگی‌ها برخوردار نیستند»، خاطر نشان کرد: مهمترین ویژگی این دانشگاه انعطاف پذیری، دارا بودن ابتکار عمل و عدم وابستگی به سنت هایی است که در دانشگاه‌های کلاسیک کشور وجود دارد. وی در ادامه به مقایسه تعداد شغل‌های شناخته شده در دنیا با ایران پرداخت و با بیان اینکه «امروز در دنیا 18 هزار شغل شناخته شده در کنار رشته تحصیلی مربوطه وجود دارد»، اظهار کرد: در حال حاضر در ایران کمتر از ۳ هزار شغل شناخته شده وجود دارد که می توان برای آن ها رشته تحصیلی تعریف کرد و در همین راستا امیدواریم تا پایان سال تحصیلی۹۶-95 بتوانیم ۱۰۰۰ رشته تحصیلی دیگر را تعریف کنیم. دکتر امید در پایان صحبت‌های خود، با اشاره به تقاضای دانشگاه جامع برای اخذ مجوز دوره‌های ارشد(پژوهش محور)، خاطر نشان کرد: راه اندازی دوره‌های ارشد پژوهش محور در رشته‌هایی خاص و محدود از جمله برنامه‌های دانشگاه است.

در ابتدای این جلسه دکتر حاجی خانی رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان تهران به ارائه گزارشی از وضعیت مراکز استان تهران پرداخت و گفت: واحد استانی تهران دارای ۲۰۷ مرکز علمی‌کاربردی فعال است که ۲۰۸ هزار دانشجو در آنها مشغول به تحصیل هستند.

وی اظهار کرد: در یکسال گذشته ۱۵۹ هزار ۸۵۰ نفر از مراکز استان تهران فارغ التحصیل شده اند و قریب به ۳۱۸ هزار فقره تأییده تحصیلی صادر شده است. ۲۲۵ پودمان نیز به ستاد مرکزی دانشگاه ارائه شده که از این تعداد با ۷۲ مورد موافقت شده و 78 پودمان مورد تائید قرار نگرفته اند و الباقی هم در حال بررسی است. دکتر حاجی‌خانی در ادامه نکاتی را در جهت اصلاح و بهینه سازی فرایندهای دانشگاه در جهت رسیدن به اهداف دانشگاه مطرح کرد. شایان توجه آنکه در شروع نشست ابتدا مراکز علمی کاربردی به ارایه انتقادات، پیشنهادات و نظرات خود برای اعتلای دانشگاه و مراکز علمی کاربردی پرداختند .