تاریخ 1401/06/15     تعداد دفعات مشاهده 242 بار     ساعت 15:10:53     گروه خبری مجتمع دخانیات کردستان

کیوان گنجعلی؛ مدیر مجتمع دخانیات استان کردستان با دکتر زارعی کوشا؛ استاندار کردستان دیدار و گفتگو کرد.
تصویر  

به گزارش روابط عمومی مجتمع دخانیات استان کردستان؛ "کیوان گنجعلی" مدیر مجتمع دخانیات کردستان، شامگاه روز دوشنبه 14 شهریور ماه سالجاری؛ با حضور در دفتر دکتر" اسماعیل زارعی کوشا" استاندار کردستان، با ایشان دیدار و گزارشی از روند اقدامات در دست اجرا و برنامه های آتی مجتمع ارائه نمودند.

در این دیدار که با حضور دکتر قادرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و مهندس خلیقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان انجام شد؛ مدیر مجتمع دخانیات استان کردستان از حمایت های همیشگی استاندار و معاونین استانداری کردستان در راستای تسهیل امورات مجتمع دخانیات کردستان تقدیر و تشکر نمود و خاطرنشان ساخت: بدون تردید؛ با پشتیبانی های بی دریغ دکتر شیخان مدیر عامل محبوب شرکت دخانیات ایران و دلسوزی و مساعدت های نماینده عالی دولت در استان، مجتمع دخانیات کردستان به جایگاه شایسته و واقعی خود بازخواهد گشت.

"گنجعلی" ضمن اشاره به عملیات راه اندازی مجدد کارخانه دخانیات سقز، پس از 15 سال توقف تولید و تعطیلی افزود: با دستور ویژه مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت دخانیات ایران، روند آغاز به کار این واحد تولیدی بزرگ  پس از سال ها وقفه کلید خورد و با درج آگهی مناقصه عمومی پروژه آماده سازی ابنیه، تاسیسات مکانیکی و برقی سالن تولید سیگارت این کارخانه جهت واگذاری به پیمانکار ذی صلاح در روزنامه های کثیرالانتشار سراسری، بحمدالله راه اندازی کارخانه، عملا وارد فاز عملیاتی خود شده است. 

وی یادآور شد؛ راه اندازی و شروع به کار این کارخانه، علاوه بر رونق تولید، حمایت از کارگر ایرانی و محصولات داخلی، می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال پایدار، رونق اقتصادی و توسعه صنعتی استان ایفا نماید.   

مدیر مجتمع دخانیات استان کردستان گفت: رتبه دوم سطح زیر کشت توتون و رتبه اول کیفی توتون بارلی در کشور متعلق به استان کردستان است، بطوریکه بیش از 90 درصد توتون‌های استحصالی این استان در خرمن‌های سیگارت کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

"گنجعلی" به برنامه های تشویقی شرکت دخانیات در راستای حمایت از کشاورزان توتون کار اشاره و اضافه نمود: رونمایی از بسته حمایتی حوزه کشاورزی ، رونمایی از شناسنامه الکترونیکی کشاورزان، پرداخت انواع وام ها، مساعده کشت، افزایش نرخ خرید توتون و برنامه های در دست اقدام در خصوص بیمه توتون کاران در دوره مدیریت جناب آقای دکتر شیخان، تحول عظیمی در این حوزه رقم زده و موجبات رضایتمندی کشاورزان زحمتکش را به دنبال داشته است. به نحوی که در استان شاهد رشد 90 درصدی کشت و همچنین احیای مجدد کشت بعد از مدت ها در شهرستان سقز بوده ایم.

دکتر" زارعی کوشا"  استاندار کردستان در این دیدار حمایت از تولید و ایجاد اشتغال را از مهمترین اولویت ها ی کاری در استان بیان نمودند و با ابراز خرسندی از راه اندازی مجدد کارخانه سیگارت سازی شهرستان سقز، تاکید کردند: با همه توان و با استفاده از تمامی ظرفیت و پتانسیل ها، حمایت های لازم را در این خصوص انجام می دهیم.

در ادامه؛ دکتر قادرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و مهندس خلیقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات انجام شده در مجتمع دخانیات کردستان، تاکید نمودند همکاری های لازم را بعمل خواهند آورد.