تاریخ 1401/06/05     تعداد دفعات مشاهده 205 بار     ساعت 10:41:11     گروه خبری مجتمع دخانیات کردستان

کارخانه دخانیات شهرستان سقز پس از 15 سال تعطیلی و توقف تولید ، به دستور مدیر عامل شرکت دخانیات ایران مجداً راه اندازی می شود
تصویر  

به گزارش روابط عمومی مجتمع دخانیات استان کردستان، کیوان گنجعلی مدیر مجتمع دخانیات کردستان، از آغاز عملیات پروژه راه اندازی مجدد کارخانه دخانیات سقز، بعد از 15 سال توقف در تولید، با عنایت ویژه و دستور موکد جناب آقای دکتر شیخان، مدیرعامل محبوب و نایب رئیس محترم هیات مدیره شرکت دخانیات ایران خبر داد.

مدیر مجتمع دخانیات کردستان گفت:  15 سال است که کارخانه دخانیات سقزدر حالت رکود و تعطیلی بسر می برد و با حمایت های جناب آقای دکتر شیخان مدیر عامل جهادی شرکت دخانیات ایران، راه اندازی می شود.

مدیر مجتمع دخانیات کردستان با بیان اینکه، دکتر شیخان، در بیانات خود اذعان داشته اند: نگاه ما به کردستان ویژه است و خدمت به مردم انقلابی این استان که همواره در صحنه های مختلف نظام حضور پررنگی داشته اند باعث افتخار است .

وی افزود: در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان در کردستان، علاوه بر احیای کارخانه دخانیات سقز،  تبدیل این کارخانه به سایت صادراتی محصولات دخانیات با هدف صادرات به بازارهای منطقه در کردستان مورد تاکید مدیرعامل شرکت می باشد.

کیوان گنجعلی؛ خاطر نشان ساخت: با درج آگهی مناقصه عمومی پروژه آماده سازی ابنیه، تاسیسات مکانیکی و برقی سالن  تولید سیگارت این کارخانه جهت واگذاری به پیمانکار ذی صلاح در دو روزنامه کثیرالانتشار اطلاعات و دنیای اقتصاد چاپ روز چهارشنبه مورخ 2شهریور راه اندازی کارخانه وارد فاز عملیاتی خود شد. 

مدیر مجتمع دخانیات استان کردستان یادآور شد؛ بدون تردید این اقدام جهادی و ماندگار مدیر عامل شرکت دخانیات ایران، علاوه بر جهش و رونق تولید، حمایت از کارگر ایرانی و محصولات داخلی، تولیدات متنوع و قابل رقابت، بازپس گیری و افزایش سهم بازار و زمینه سازی برای صادرات محصولات دخانی، می تواند نقش بسیار پررنگی در ایجاد اشتغال پایدار، رونق اقتصادی و بستر سازی توسعه صنعتی استان ایفا نماید.