توتون مرغوب

حاصل دسترنج کشاورز ایرانی

مرکز تحقیقاتی و آموزش شرکت دخانیات ایران

از مدرن ترین مراکز پژوهشی توتون در جهان

تاریخ 1400/10/15     تعداد دفعات مشاهده 932 بار     ساعت 07:36:21     گروه خبری شركت دخانيات ايران
تعداد بازدید: 932

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با بیان اینکه با ظلم، تبعیض و رفتارهای فراقانونی مخالفم، بر اجرای کامل قانون ایثارگری و تبدیل وضعیت خانواده های شهدا و ایثارگران تاکید کرد و افزود: خدمت به جامعه ایثارگران بالاترین افتخار است.
تصویر
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت دخانیات ایران محمد شیخان مدیرعامل شرکت دخانیات با جامعه ایثارگری اعم از خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان، آزادگان و رزمندگان شاغل در شرکت دخانیات دیدار کرد و گفتگو کرد.

وی در این نشست صمیمی 2 ساعته با بیان اینکه ما باید نگاه نوکری و خدمت به خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان داشته باشیم، گفت: افتخار می کنم که در خدمت شما هستم. اگر شهدا، رزمندگان و جانبازان نبودند، امروز در اینجا نبودیم.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران با اشاره به حضور 318 خانواده شهید، ایثارگر، جانباز و رزمنده در شرکت دخانیات اظهار داشت: خوشحال هستم صنعت دخانیات ایران با حضور نورانی ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا در عرصه مجاهدت و ایثاگری هم نقش برجسته داشته و در دفاع مقدس نیز کارنامه درخشانی داشته است.
شیخان با بیان اینکه حضور  تعدادی از رزمندگان غیور در این شرکت، که سنوات زیادی را در جنگ بودند، باعث افتخار است، افزود: نعمت آرامش و امنیت که امروز از آن برخورداریم، مدیون همین عزیزان هستیم و اگر دین خود را به آنها خوب ادا نکنیم، نه کار ما برکت پیدا خواهد کرد و نه می توانیم در عرصه تولید و اقتصاد موفق باشیم.

 وی خطاب به جامعه ایثارگری شرکت دخانیات گفت: امیدوارم خادم خوبی برای شما عزیزان باشم و بتوانم نوکری کنم.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران تصریح کرد: امروز هر مقام و مسئولی بخواهد به قشری از جامعه نگاه خدمت و نوکری داشته باشد، همین نگاه نوکری و خدمت به جامعه ایثارگران است و این بالاترین افتخار است.

شیخان با بیان اینکه شهدا و جانبازان همه وجود خود و حتی جان خود را در راه انقلاب دادند، گفت:  در هر برهه ای شهدای مختلفی تقدیم انقلاب اسلامی شد. شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس، شهدای هسته ای، شهدای مدافع حرم و این شهیدان مثل ستاره گان درخشان در آسمان کشور نورافشانی می کنند.

شیخان با بیان اینکه نگاه ما به مسائل و مشکلات جامعه ایثارگری باید نگاه حل مسائل باشد، افزود: هر مدیری بخواهد نسبت به حقوق این جامعه خدوم و ایثارگر تبعیض قایل شود و با بی عدالتی رفتار کند و یا رفتار غیر قانونی و فراقانونی داشته باشد، قطعا با وی برخورد می شود.

وی با اشاره به مشکلات خانواده های شهدا و جامعه ایثارگری این شرکت که در ابتدای نشست از سوی نمایندگان آنها مطرح شد، گفت: از اینکه عزیزان می گویند مشکلاتی دارند و در سالهای گذشته قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در خصوص آنها اجرا نشده باعث ناراحتی است و این مساله جای تاسف دارد.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران گفت: ما در این شرکت 318 خانواده شهید، ایثارگر، جانباز و رزمنده داریم که اگر برای هر کدام از آنها 10 دقیقه وقت بگذاریم و درد دل شان را بشنویم، مشکل شان حل می شود.

شیخان با بیان اینکه باید از ظرفیت این جامعه استفاده کرد، افزود: برای حل مشکلات این عزیزان باید دستور قاطع صادر کرد و نه اینکه برای نامه ها و تقاضاهایشان طوری دستور داده شود که مشکل شان باقی بماند و در چرخه بورکراسی اداری بی نتیجه بماند.

وی با اشاره به مشکلات نیروی انسانی این شرکت و درخواست تعدادی از کارکنان این شرکت برای تبدیل وضعیت استخدامی گفت: تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر باید به سرعت انجام و مشکلات موجود اداری هم باید در ظرف قانون اصلاح شود.

وی استفاده از سنوات خدمتی برای نیروهای دخانیات را مورد اشاره قرار داد و افزود: از مدیران مربوطه می خواهم زمینه استفاده از سنوات خدمتی برای جامعه ایثارگری شرکت دخانیات را فراهم کنند.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران از مدیران مربوطه شرکت خواست تا در یک مدت زمان معین نسبت به تامین خواسته جامعه ایثارگری و حل مشکلات آنها اقدام و راهکارهای مناسبی برای حل مسائل تعیین کنند.

شیخان همچنین به خواسته ایثارگران دخانیات مبنی بر اینکه نماینده ای از طرف آنها مطالبات شان را پیگیری کند، اشاره کرد و گفت: این یک مطالبه به حقی است و باید در ساختار شرکت دخانیات هم به این موضوع توجه شود.

 وی بر انضباط مالی تاکید کرد و اظهار داشت: اگر شرکت دخانیات با انضباط مالی مدیریت و اداره شود، نیروهای آن می توانند بهترین خدمات، رفاه و امتیاز برخوردار باشند.